O nás pěkně od začátku

Když život zahne do pravého úhlu, je čas něco změnit

Na začátku naší cesty stála jako vždy náhoda a určité události v jiném oboru podnikání, které byly impulsem k přestavbě domácí pracovny. Světlo světa spatřil nápad, který čekal na svou šanci několik let v šuplíku.

Vznikly první vlastnoručně vyrobené doplňky na pracovní stůl. Přesně dle osobní potřeby. V rodinném prostředí, v truhlárně, jejíž počátky sahají hluboko do minulého století, vznikl Standswood.

Tři generace, jedna rodina a slepé uličky

Podnikání v rodině je u nás naprosto přirozenou věcí celá desetiletí. Když přišly první poptávky kamarádů a další nápady na rozšíření o další výrobky, bylo založení rodinné firmy logickým krokem.

Počátky nebyly jednoduché, výsledky nic moc. Důvodem byla slepá ulička vývoje produktu, kdy jsme vsadili na výrazně kreativnější pojetí, barevnosti a také nevhodný výběr materiálu. Od této doby máme v dílně v polici stále několik plechovek křiklavých a nepoužitelných barev.

Děláme to, co nás baví

Výroba čehokoliv je vždy velkým dobrodružstvím. Nikdy nevíme, kdy nás něco překvapí a posune dál. I my jsme prošli postupnou změnou materiálů, postupů i celého konceptu. Dnes vyrábíme zejména z českého kvalitního dřeva, lety odzkoušenými metodami. Tak, aby naše výrobky vydržely léta.

Zaměřujeme se na pracovní prostředí člověka a jeho zkrášlování. Aby každý pracovní stůl byl minimalistický, čistý a voňavý. Aby práce za stolem byla radostí a ne zdraví ohrožujícím fenoménem.

Jsme jedna parta

Pavlína, Jarmila a dva Honzové. Dvě ségry a otec se synem. Kombinace, která šlape. Holky mají na starosti organizaci výroby, finance a zákaznický servis. Kluci se starají o development a marketing.

A v pozadí jsou naši otcové - dědové, kteří nám pomáhají svými životními zkušenostmi.