Kamarádi mi říkají "BigHans"

Přezdívka - říkají mi tak mí kamarádi už spoustu let - jednak mě v prostoru nepřehlédnete, druhak jsem znám svou snahou podporovat druhé, aby ve svých životech dělali velké věci.

Rodina - mám syna Honzu a často se to plete, proto já jsem ten "velký"

Mindset - snažím se držet okřídleného "chceš-li vybudovat druhé, vybuduj nejdřív sebe". Slovo "big" tak používám hlavně ve vztahu k sobě, pro svou sebemotivaci a každodenní rutinu.

Long Story Short...

Celý život od revoluce se pohybuji ve světě polygrafie, tiskařské barvy, knihtisku i dalších technik. S grafikou jsem začínal na střední škole v roce 1991. Spolumajitelem tiskárny jsem se stal v roce 1995, kdy jsme pořídili postupně flexotisk, ofset, knihtisk a další technologie, které se z dnešního hlediska jeví jako pravěk.

Rekvalifikaci na tiskaře jsem si coby spolumajitel dodělal v roce 1997 a u jednotlivých strojů jsem strávil nespočet hodin. Dalo mi to znalost materiálů, technologií a postupů, které jsem zúročil v rámci dalších projektů.

Osobní produktivitou jsem se začal zabývat dávno před tím, než to bylo trendy a sousloví "work-life balance" se stalo takřka buzzwordem. Přivedla mě k tomu náhoda, resp. vlastní vyhoření, které stálo u toho, že jsem začal vyráběl první pomocníky sám pro sebe.

PapírovýDiář.cz

Dnes již neexistující projekt PapírovýDiář.cz jsem začal tvořit již někdy v roce 2007. Zlomovým byl okamžik, kdy jsem na svém blogu uveřejnil tehdy volně ke stažení Týdenní kartu.

Značka zápisníků a diářů, později pojmenovaná jako CLEVER MINDS, vznikla díky tehdy nečekané velké odezvě, která mě přiměla vytvořit další pracovní nástroje a produkty a také dnes tolik populárního Pilota.

Bylo mi ctí!

Postupně jsem získal možnost spolupracovat s řadou firem a značek, ve kterých jsem potkal opravdu velkou škálu profesionálů a skvělých lidí. Pomáhal jsem jim definovat jejich potřeby a navrhovat do workflow jejich týmů papírové nástroje - většinou tam, kde ještě technologie nedosáhla.

Standswood, Asana a PIXBO.Vision

Dnes se zabývám převážně tvorbou konceptů v rámci divize našeho PIXBO STUDIA, které říkáme PIXBO.Vision. Jedná se o projekt, ve kterém navrhujeme různá efektivní spojení nástrojů a především technologických prvků, jakými jsou produkty Apple, reMarkable, apod. ve spojení se software výbavou.

Jsem mj. Solution Partnerem aplikace Asana a pomáhám kombinovat různé nástroje v kreativním pracovním workflow, které má pomáhá dosahovat výsledky. A k tomu již dopomáhá mj. naše značka STANDSWOOD.